Yaşını duyanlar hayrete düştü!

Gattuso

New member
Dünya Veteranlar Tenis Turnuvası, İspanya’nın Mallorca kentinde 8-15 Ekim tarihleri içinde yapılacak. Türkiye’yi temsil edecek 4 atletten birisi olan Seyhan Tülay Mungan, turnuvaya Burdur Tenis Vilayet Temsilcisi Hasan Korkmaz nezaretinde günde 4 saat idman yaparak hazırlanıyor.

İspanya’nın Mallorca adasında yapılacak Üstün Senyör Dünya Tenis Şampiyonası’na Burdur’da yaptığı idmanla hazırlanan Seyhan Tülay Mungan (67), “Allah sıhhat verdikçe hangi yaşa kadar olur bilmiyorum fakat bu spora devam edeceğim” dedi.

Dünya Veteranlar Tenis Turnuvası, İspanya’nın Mallorca kentinde 8-15 Ekim tarihleri içinde yapılacak. Türkiye’yi temsil edecek 4 atletten birisi olan Seyhan Tülay Mungan, turnuvaya Burdur Tenis Vilayet Temsilcisi Hasan Korkmaz nezaretinde günde 4 saat idman yaparak hazırlanıyor.

İspanya’nın Mallorca adasında yapılacak Üstün Senyör Dünya Tenis Şampiyonası’na Burdur’da yaptığı idmanla hazırlanan Seyhan Tülay Mungan (67), “Allah sıhhat verdikçe hangi yaşa kadar olur bilmiyorum lakin bu spora devam edeceğim” dedi.

‘Güne yüzerek başlıyorum’

Turnuvada 9’uncu kez ulusal formayla çaba edeceğini söyleyen Seyhan Tülay Mungan, “2000 yılında 45 yaşında tenise başladım. Basketbol, voleybol, masa tenisi, yüzme, kayak, dağcılık, futbol, tüplü dalış bütün sporları yaptım. Her gün denize giriyorum, güne yüzerek başlıyorum. 2003 yılında 25 yaşındaki kızımı trafik kazasında kaybettim. 3 yıl orta vermek zorunda kaldım. ondan sonrasında tekrar alanlara döndüm. Zira biliyordum bunun bana kuvvet vereceğini. Hakikaten de oynarken topla, raketle, alanla bütünleşiyorum ve onla kendimi aştım. 4 yıl evvel eşimi de kaybettim. O da epey âlâ bir sportmendi ve benim en büyük destekçimdi. Küçük kızım da Antalya’da vücut eğitimi hocası ve pilates eğitmenliği yapıyor. Ben de pilates eğitmenliği yapıyorum ve haftada 3 gün pandemi ötürüsıyla online ders veriyorum” dedi.

‘Allah sıhhat verdikçe bu spora devam edeceğim’

8 Ekim’de Mallorca’ya gideceğini anlatan Seyhan Tülay Mungan, “Bu turnuvaya Burdur’daki toprak kortta Hasan Korkmaz hocam ile çalışıyoruz. Allah sıhhat verdikçe hangi yaşa kadar olur bilmiyorum lakin bu spora devam edeceğim” diye konuştu.

‘Kendisi epeyce yeterli bir oyuncu’

Burdur Tenis Vilayet Temsilcisi Hasan Korkmaz da “Seyhan Hanım, Mallorca öncesi bir kamp teklif etti. Gurur duyarak kabul ettim. Kendisi epey düzgün bir oyuncu. Israrcı, arkadaşlarının dediği üzere ben de onun için duvar tabirini kullanıyorum. Turnuvada kendisine ve kadro arkadaşlarına muvaffakiyetler diliyorum” dedi.