Yaz aylarında okullar açılıyor: Bakan Valditara kararnameyi imzaladı

Eğitmen

Member
Eğitim ve Liyakat Bakanı, Giuseppe Valditara, yaz tatili dönemi için kaynaştırma, sosyalleşme ve beceri geliştirme faaliyetlerini finanse etmek için 400 milyon avro tahsis eden kararnameyi imzaladı. 2023/24 ve 2024/25 eğitim-öğretim yıllarını etkileyen düzenleme, devlet ve ticari olmayan özel ilk ve orta okullara yöneliktir.

Kaynaklar

Önceki iki yıllık projeden 80 milyon Euro daha fazla olan kaynaklar, okulların önerilerine göre 800 bin ila 1,3 milyon öğrencinin ilgisini çekebilecek yolların etkinleştirilmesini mümkün kılacak; 1,714 milyon ek aktivite saati. Alıcıların hedef kitlesi ve kursların süresi, okul bazında halihazırda geliştirilen en iyi uygulamalar örnek alınarak yerel yönetimler, üniversiteler, gönüllü ve üçüncü sektör kuruluşları, spor dernekleri ve ailelerle yapılan anlaşmalar sayesinde okullar tarafından daha da genişletilebilir. özerklik. Az önce Bakanımızın imzaladığı okullara yönelik genelgede de bu öngörülüyor.

Yaz planı

“Geçen yıl bunun sözünü vermiştik ve şimdi de fonlardaki önemli artış sayesinde genişletilmiş ve yenilenmiş bir yaz planını uygulayabiliyoruz. Valditara, hedefimizin öğrenciler ve öğrenciler için bir referans noktası olan bir okul olduğunu söylüyor. ailelere yaz aylarında bile spor, eğlence faaliyetleri, atölye çalışmaları veya güçlendirme faaliyetleri ile yerel yönetimlerden üçüncü sektör birliklerine kadar olası tüm olumlu sinerjileri kullanarak bir okul – diyor bakan tekrar – her zaman artı açık bir yer, ayrılmaz bir parçadır Özellikle yaz aylarında ebeveynlerin iş ihtiyaçları veya belirli aile durumları nedeniyle diğer kişisel zenginleşme ve büyüme deneyimlerine güvenemeyen çocuklar ve gençler için yıl boyunca topluluğun bir araya getirilmesi ve eğitim faaliyetleri yürütülmesi.